Ako správne vyberať svadobné obrúčky

Ako správne vyberať svadobné obrúčky?

Výber svadobných obrúčok je veľmi jednoduchý, ale naozaj musíte poznať zopár dobrých pravidiel. Dve dôležité vlastnosti sú výber farby kovu a výber pre vašu ruku pohodlnej šírky prsteňa. Tradičný spôsob ženy je nosiť snubný prsteň na rovnakom prste ako zásnubný, ale na prvej pozícií, čiže bližšie k srdcu. Ak zvolí žena túto tradíciu musíte zvážiť to, ako bude vyzerať obrúčka. Dôležité je zvážiť farbu kovu, šírku prstena a najmä to, aby sa prstienky výzorovo zhodovali.

Chcete obrúčku doladiť, alebo vybrať úplne nový štýl?

Nie sú žiadne prísne pravidlá o tom, či má byť zásnubný prsteň rovnakého kovu ako snubný. Mnoho žien dáva prednosť dvom rovnakým kovom a farbám pre lepšiu symetriu, avšak veľmi módne je aj kontrastné pôsobenie dvoch rôznych farieb na prste. Môžete si vyberať zo žltého a bieleho zlata. Všetko to záleží na osobnej preferencií. Rovnaké pravidlá platia aj pri tom keď sa rozhodujete či dopasovať snubný prsteň alebo kúpiť úplne iný typ. Je to úplne prijateľné mať aj iný typ kovu, ako váš manžel, vaša manželka. Aby ste si boli istý, že si Vaše prstienky budete vychutnávať celý život, vyberte si naozaj také, ktoré sa Vám skutočne lúbia a vyberajte srdcom.

Tradičné a komfortné snubné obrúčky

Výber prsteňa obsahuje viac ako starostlivý výber veľkosti. Mali by ste určite zvážiť aj všeobecný dizajn prsteňa. Tradičný typ prsteňa má rovný vnútorný povrch a jednoducho klenutú vonkajšiu časť. Komfortné snubné prstene majú mierne zaoblené hrany aby zabezpečili pohodlnejšie a najmä dlhodobé nosenie, bez toho aby Vás prstienok obmädzoval.

Výber šírky svadobných obrúčok

Keď vyberáte šírku snubného prsteňa, zvášte aj šírku zásnubného prsteňa. Aj keď je to úplne prijateľné mať dve rozličné šírky, veľa žien preferuje identickú, alebo aspoň podobnú šírku. Opäť je to vec osobnej preferencie. V Zlatníctve mGold máme snubné prstienky, obrúčky vo veľkostiach 2, 3, 4, 5, 6 a 7 mm. Pri výbere šírky, zvážte tvar vašej ruky. Je Vaša ruka dlhá a úzka, alebo krátka a široká? Všeobecne platí, že Váš prsteň by mal odpovedať tvaru ruky. Úzka šírka funguje najlepšie na úzkej ruke zatiaľ čo šoroká šírka je lepšie pre široké ruky. Čo však musíme dodať je osobná preferencia, ktorá taktiež pôsobí na rozhodovanie.

šírka obrúčok

Výber hrúbky svadobných obrúčok

Štandardná hrúbka obrúčky je približne 1,2 – 1,3 mm. Treba rátať s tým, že pri obrúčkach so zafasovanými väčšími zirkónmi alebo briliantmi je potrebná väčšia hrúbka. Každý kameň sa potrebuje upevniť v dostatočnej vrstve materiálu, aby nevyčnieval.

šírka obrúčok

Loading...